Tydzień Ziemi

W dniach 20.04 - 24.04.2015r. przedszkole obchodziło Tydzień Ziemi. IMG 2036 Copy

Odbyło się wówczas wiele imprez i uroczystości. Dzieci z grupy "Tygryski" i "Kłapouszki" poszły na wycieczkę na pole gdzie dowiedziały się jakie warzywa można już wysiewać i jak to robić. Te dwie najstarsze grupy wzięły także udział w pogadance z panem myśliwym dotyczącą "Jak zostać myśliwym?". Pan myśliwy wyjaśnił na czym polega jego praca oraz co zrobić, żeby żyć w zgodzie ze zwierzętami leśnymi. W ramach tygodnia Ziemi wszystkie przedszkolaki poszły na happening ekologiczny ulicami miasta. Dzieci niosły transparenty z hasłami ekologicznymi, zachęcają tym samym przechodniów do działań na rzecz środowiska. Po powrocie z happeningu dzieci z grupy "Tygryski", "Kłapouszki", "Króliczki" wzięły udział w quizie ekologicznym. Musiały rozwiązywać zagadki, rebusy i wykonywać różne zadania. "Maleństwa" i "Puchatki" pełniły rolę obserwatorów. Udział w quizie pokazał, że przedszkolaki posiadają bogaty zasób wiadomości z działań ekologicznych. Ostatnim wydarzeniem w ramach obchodu tygodnia Ziemi była prezentacja przedstawienia ekologicznego dzieci z grupy "Tygryski" dla całego przedszkola.