Zielona Flaga dla Przedszkola

W poniedziałek, 29 września w Krakowie podczas dorocznego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju 276 szkół z całej Polski uhonorowane zostało prestiżowymi certyfikatami, potwierdzającymi najwyższą jakość działań dla zrównoważonego rozwoju - Międzynarodową Zieloną Flagą oraz krajowym tytułem Lokalnego centrum Aktywności Ekologicznej. Międzynarodową Zielona Flagę otrzymało również Przedszkole Nr 6 im Przyjaciół Kubusia Puchatka w Rawiczu.  Nagrodę odebrała koordynator programu naszego przedszkola p. Dorota Pieprz

Aby uzyskać certyfikat, szkoły i przedszkola musiały spełnić wymagające kryteria, najważniejsze z nich zakłada jak największe zaangażowanie dzieci  w podejmowanych działaniach. Wyróżnienia nadawane w ramach Programu otwierają szkołom i przedszkolom drogę do międzynarodowej Sieci Eco-Schools, zrzeszającej liderów praktycznej edukacji ekologicznej z 58 krajów świata. Uroczystość wywieszenia  Zielonej Flagi, którą otrzymało przedszkole odbyła się 30.09.2014 w obecności przedszkolaków oraz p. Danuty Przybył naczelnika Wydziału Oświaty w Rawiczu.