Szanowni Rodzice,

Przypominamy o konieczności zapisania dziecka kończącego w tym roku edukację przedszkolną, do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021. Przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej obwodowej odbywa się na zgłoszenie rodzica. Zgłoszenia dzieci do szkół podstawowych obwodowych należy składać w terminie od: 10 lutego do 28 lutego 2020 r. Nabór odbywa się drogą elektroniczną poprzez stronę internetową:   https://nabor.pcss.pl/rawicz

Zawarte są tam wszystkie szczegółowe informacje dla rodziców.

Zgłoszenia do klasy I będą dostępne od 10 lutego 2020 r. Zgłoszenie można:

1. Wypełnić elektronicznie poprzez podaną powyżej stronę internetową. Wypełnione zgłoszenie należy wydrukować, podpisać i złożyć w szkole podstawowej obwodowej.
  2. Wypełnić ręcznie. Formularz zgłoszenia można otrzymać w sekretariacie szkoły. Wypełnione zgłoszenie należy podpisać i złożyć w szkole obwodowej. W takim przypadku dane zawarte w zgłoszeniu do systemu elektronicznego wprowadzi szkoła.

Rodzice, którzy chcą posłać dziecko do klasy I sportowej lub szkoły innej niż obwodowa, nie składają zgłoszenia, lecz uczestniczą w procesie rekrutacji i składają wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły (w terminie od 10 lutego do 28 lutego 2020 r.). Każde dziecko ma zagwarantowane miejsce w szkole podstawowej obwodowej i zostanie do niej przyjęte, jeśli w toku rekrutacji nie dostanie się do klasy sportowej lub do szkoły pozaobwodowej.