Language: polski
zadzwoń do nas: +48 65 545 39 68
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 41.jpg
  • IMG_0310.JPG

Lawendowy zakątek

W wrześniu dzieci z naszego przedszkola oprócz grupy ,,Maleństw "na pożegnanie lata uczestniczyły w warsztatach w ,,Lawendowym Zakątku" w Łaszczynie, gdzie zwiedziły i poznały miejsca pamięci.IMG 7793 Copy

Łaszczyn to „stolica" lawendy w powiecie rawickim. Mieszkańcy chętnie uprawiają i wykorzystują to magiczne zioło na wiele sposobów. Przedszkolaki podczas zwiedzania zapoznały się z ścieżką edukacyjną z popularnymi ziołami, która została usytuowana wokół stawu. Dzięki niej, miejsce to ma wyjątkowy charakter oraz walory na tle innych wsi w gminie Rawicz. Wśród zaprezentowanych ziół znajdziemy: estragon, lawendę lekarską, werbenę cytrynową, lubczyk, miętę (tradycyjną oraz jej odmiany - hiszpańską i jabłkową), oregano (pospolite i ostre), dziką malwę, szałwię lekarską oraz tymianek.
Każda z ozdobnych skrzynek w lawendowym kolorze, opatrzona jest opisem prezentowanej rośliny, jej zastosowaniem oraz ciekawostkami na temat danego zioła.


Kontakt
PRZEDSZKOLE NR 6 w Rawiczu
im. Przyjaciół Kubusia Puchatka
63-900 Rawiczu
ul. Mikołajewicza 23
tel. +48 65 545 39 68
email: przedszkole6@rawicz.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. PRZEDSZKOLE NR 6 w Rawiczu 2015.