Lawendowy zakątek

W wrześniu dzieci z naszego przedszkola oprócz grupy ,,Maleństw "na pożegnanie lata uczestniczyły w warsztatach w ,,Lawendowym Zakątku" w Łaszczynie, gdzie zwiedziły i poznały miejsca pamięci.IMG 7793 Copy

Łaszczyn to „stolica" lawendy w powiecie rawickim. Mieszkańcy chętnie uprawiają i wykorzystują to magiczne zioło na wiele sposobów. Przedszkolaki podczas zwiedzania zapoznały się z ścieżką edukacyjną z popularnymi ziołami, która została usytuowana wokół stawu. Dzięki niej, miejsce to ma wyjątkowy charakter oraz walory na tle innych wsi w gminie Rawicz. Wśród zaprezentowanych ziół znajdziemy: estragon, lawendę lekarską, werbenę cytrynową, lubczyk, miętę (tradycyjną oraz jej odmiany - hiszpańską i jabłkową), oregano (pospolite i ostre), dziką malwę, szałwię lekarską oraz tymianek.
Każda z ozdobnych skrzynek w lawendowym kolorze, opatrzona jest opisem prezentowanej rośliny, jej zastosowaniem oraz ciekawostkami na temat danego zioła.