11 kwietnia w czwartek odbył się w naszym przedszkolu dzień piżamy. Każdy miał okazję zaprezentować swoją piżamę w pokazie mody piżamkowej. Odbyły się różne gry i zabawy z poduszką oraz relaksacja przy muzyce klasycznej. Nie zabrakło także piżamowej imprezy do rytmicznej muzyki. Było miło, wesoło i przytulnie.

W dniu 9 kwietnia 2024r. w przedszkolu odbył się teatrzyk Blaszany bębenek "Pipi zwiedza świat".   Podejmował on tematykę podróży i zwiedzania różnych krajów. Dzieci poznały cechy charakterystyczne krajów zagranicznych oraz bawiły się w piratów. Oglądając przedstawienie dzieci poznały ważne motto, że każdy jest inny i należy każdego szanować oraz akceptować takim jakim jest.

Dnia 22 marca nasze przedszkole gościło aktorów, którzy zaprezentowali teatrzyk "Kije samobije".           Dnia 22 marca nasze przedszkole gościło aktorów, którzy zaprezentowali teatrzyk "Kije samobije".  Opowiadał on o złych cechach charakteru gospodyni, która zmieniła swoje zachowanie. Aktorzy pokazali zabawne i ciekawe historie, które były także pouczające. Dzieci nauczyły się, że dobro zawsze zwycięża i należy kroczyć taką drogą.

W dniu 27 marca nasze przedszkole świętowało dzień zajączka wielkanocnego.                                    W dniu 27 marca nasze przedszkole świętowało dzień zajączka wielkanocnego.   Z tej okazji przedszkolaki przyniosły koszyczki, pięknie ozdobione i wypatrywały długo oczekiwanego gościa. Każda z grup wcześniej przygotowywała się do tego dnia. Dzieci stroiły salę, malowały pisanki oraz siały rzeżuchę i owies. Wielką atrakcją było szukanie koszyczków, ukrytych przez zajączka. Tego dnia przedszkolaki rozwiązywały także zagadki i rebusy, poznały tradycje wielkanocne oraz śpiewały piosenki o zajączku. Ważnym wydarzeniem było również wyjście do Domu Kultury na teatrzyk "Shrek", który podejmował temat tolerancji.

W dniach 12 i 13 marca przedszkolaki z "Kłapouszków" i "Puchatków" poszły na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 3.  W dniach 12 i 13 marca przedszkolaki z "Kłapouszków" i "Puchatków" poszły na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 3.   Miały okazję zwiedzić jej budynek i zobaczyć jak przebiega lekcja w klasie 2. Przedszkolaki czas spędziły w sali gimnastycznej, gdzie tworzyły konstrukcje z klocków lego. Następnie brały udział w zabawach ruchowych i pokonywały tor przeszkód. Dzieci miały również możliwość zwiedzenia gabinetu Pani dyrektor.